معدات النحل

Arı ve arıcılık denildiğinde aklımıza ilk gelen bal ve balın eşsiz ve mucizevi özellikleridir. Halbuki bu besini üreten arılar, aynı zamanda arı sütü, polen ve propolis gibi doğadaki yeri çok önemli olan besin ve maddeleri de üretirler.

Balın yanı sıra, arı sütü insan ve insan vücudu üzerinde, etkileri bilinen fakat belirlenemeyen, olağanüstü etkinlikler göstermektedir. Bazı araştırmalar ve deneyler sonucunda arı sütünün bazı kronik hastalıkları ve kronik hastalıkların oluşturduğu bazı hastalık çeşitlerini iyileştirdiğine, hücre yenileme özelliğinden dolayı kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediğine, sinirsel ve ruhsal bozuklukların giderilmesine yardımcı olduğuna rastlanmıştır.

Arı Ürünleri Ne İşe Yarar?

Arı sütü gibi, propolis de insan sağlığı üzerinde birçok olumlu etkiye sahiptir. Arının en özel ürünlerinden birisi olan propolis, arıların bitki reçine ve özlerini toplayarak özümsemeleriyle oluşur. Dünyada bilinen en güçlü antioksidan olan propolis, doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra içerisinde magnezyum, potasyum, kalsiyum, B1, B2 ve P vitaminleri gibi insan sağlığına çok yararlı olan birçok mineral ve vitamin içerir.

Polen, insan vücudu üzerinde bahar aylarında alerjik reaksiyonlara neden olması ile bilinse de aynı zamanda birçok yararı, özellikle de karaciğer üzerinde iyileştirici etkilere sahip olmasıyla da bilinir. Yenilebilir bir besin kaynağı olan polen, doğanın döngüsünde de büyük bir yere sahiptir.

Arı sütü ve propolis gibi, balın da faydaları saymakla bitmez. Birçok hastalığa şifa kaynağı olan bal prebiyotik ve antibakteriyel yapısı ile günlük yaşamımızda yer edinmiş bir besindir. Muhteşem bir besin kaynağı olan balın birçok çeşidi vardır; kestane balı, çam balı, çiçek balı ve meşe balı bunlardan sadece birkaçıdır.

İstanbul Petek Arıcılık Evi olarak sizlere arıların ürettiği en lezzetli, taze ve en güvenilir bal ve bal çeşitlerini, arı sütünü, poleni, propolis ve propolis ürünlerini sunmaktan gurur duyuyoruz.

Bazı araştırmalar ve deneyler sonucunda arı sütünün bazı kronik hastalıkları ve oluşturduğu bazı hastalık çeşitlerini iyileştirdiği kanıtlanmıştır.
İSTANBUL PETEK