Temel Ürünler

Asırlardır şifa kaynağı sayılan, doğanın mucizelerinden birisi olan balın yolculuğu uzun ve engebelidir. Bu yolculuk bir meyve tomurcuğundan başlayıp bal arısının midesinde devam eder. Bu faydalı ve mucizevi besin, bir arının midesinde çeşitli kimyasallarla dönüştürülen bir meyve nektarından doğar ve arılar tarafından özenle oluşturulmuş altıgen şeklinde peteklerde yolculuğuna devam eder.

Doğanın en çalışkan hayvan türlerinden birisi olan arılar, saatlerce harcadıkları emek ve özveriyle, peteklerini büyük bir özen ile dokurlar ve çiçeklerden topladıkları nektarları çeşitli enzimlerle sindirir ve bu peteklere bal üretmek üzere yerleştirirler. Balın her damlasında yüzlerce arının emeği, özverisi ve yaşamı vardır. Bala rengini ve tadını asıl veren çiçekler olsa da balı değerli ve mucizevi kılan aslında küçük olmasının yanı sıra çok çalışkan olan arılardır. Bu çalışkan arıların ve kolonilerin sağlığını korumak ve besinlerini sağlamak ise arıcıların başlıca görevlerinden birisidir. Doğal, katkısız ve güvenilir besinleri ve nicesini sağlamak ise İstanbul Petek Arıcılık Evi olarak bizim görevimizdir.

Bu çalışkan ve yorulmak bilmeyen arılar için özel tasarlanmış katıksız ve doğal fondan şeker; kolonilerin ve kovan arılarının sağlığını koruyan ve besin kaynağı sağlayan arı kekleri ve çeşitleri; oğul çekme ve arı birleştirme esansları ve çeşitleri; %100 doğal balmumu ve %100 doğal balmumundan elde edilmiş sıcak ve soğuk döküm petek çeşitleri ve daha fazlasını İstanbul Petek Arıcılık Evi’nde bulabilirsiniz.